Погоди по само 120 секунди откако влезе во игра

Ако не сака од прва може од втора, Алиоски го прекина голгетерскиот пост (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски погоди за Лидс по пауза од речиси три месеци, Македонецот со доза на среќа успешно реализираше една брза контра на неговиот тим против Дерби

Популарниот Џани го запиша својот шести погодок во Чемпионшип оваа сезона, но прв од ноември месец минатата година. Македонецот вечерва ја затресе мрежата на Дерби по само две минути откако доби шанса во второто полувреме.

Езгјан Алиоски со доза на среќа успешно реализираше една брза контра која ја започна Саиз. Репрезентативецот на „Црвено-жолтите“ се најде осамен пред противничкиот гол, но лошо биеше по средината и право во голманот. Сепак, одбиената топка му се намести на глава и од втора не можеше да промаши.

Но овој погодок не беше доволен за Лидс да слави, Дерби стигна до изедначување во завршните мигови од средбата.

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе