„Кралевите“ ја добија контролката со Салцбург

Акција во три потези и мајсторија на Азар, Белгиецот со деби гол донесе победа за Реал (ВИДЕО)

Реал Мадрид го доби пријателскиот натпревар против Салцбург со минимални 0-1, стрелец на единствениот гол беше Еден Азар, за кого ова е деби погодок во дресот на „кралевите".

Еден Азар го постигна голот првенец за Реал. Белгиецот погоди по една соло акција на пријателскиот натпревар против Салцбург.

По една контра и акција во три потези, Куртоа го проигра Бензема, кој пак гоиспрати Еден Азар во фор, за Белгиецот убаво да се ослободи од двајца противници и од врвот на шеснаесетникот биеше за 0-1 во 19. минута од мечот.

Зинедин Зидан за оваа контролка се реши да испроба нова тактика и настапи со формација 3-5-2. Во одбраната порај Рамос и Варан шанса доби новото засилување Милитао.

Натпреварот против Салцбург беше првиот на кој избраниците на Зизу не примија гол ова лето.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе