Куп на Македонија

Академија Пандев во 93. минута победи на Чаир, Захов му подари реми на Работнички

Бранителот на трофејот во Купот на Македонија, Академија Пандев со гол во 93. минута го победи Шкупи на негов терен со 1-0, голманот на Шкендија, Дино Захов направи голем кикс против Работнички, мечот заврши 1-1. 

Кога сите очекуваа реми без голови на Чаир, Ристе Темелков постигна гол во 93. минута и донесе победа на Академија Пандев на гостувањето кај Шкупи во првиот меч од четвртфиналето во купот.
 
Шкендија водеше против Работнички со гол на Жуниор уште во осмата минута, но во 35. минута голманот Дино Захов направи огромен кикс и му овозможи на Стојков да постигне гол за конечни 1-1.
 
Струга Трим Лук и Ренова одиграа без голови. 
 
Мечот меѓу Брегалница и Лабуништа се игра од 16:30 часот.
 
Реваншите се на 4 март.
 
Куп на Македонија четвртфинале:
 
Шкупи - Академија Пандев 0:1
Шкендија - Работнички 1:1
Струга ТЛ - Ренова 0:0
Брегалница - Лабуништа -:-

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе