Лига Европа

Академија Пандев со уште еден пораз од 3-0 го заврши деби настапот во Европа (ВИДЕО)

Академија Пандев не успеа да го поправи впечатокот во реваншот против Зрињски, на гостувањето во БиХ загуби одново со 3-0 и доживеа елиминација од Лига Европа со севкупен резултат од 6-0.

Академија Пандев нема по добро да го памети дебито во натпреварувањата под капата на УЕФА, избраниците на Тренчовски се елиминира од Зрињски во Лига Европа со севкупен резултат од 6-0.

Вечерва на гостувањето во БиХ, Академија Пандев одигра за нијанса подобро од првиот меч, но повторно загуби со 3-0.

Откако на полувреме се замина без голови, домаќините поведоа на стартот од вториот дел. По една убава акција, Мандиќ рутински реализираше од 6-7 метри за 1-0.

Во 79. минута се случи најубавиот момент на мечот. Говедарица од косо пласираше и со помош на стативата ја затресе мрежата за 2-0.

Во судиското надополнување, Гојковиќ само ја потврди разликата во квалитет и ги постави конечните 3-0.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе