Конференциска лига квалификации

Академија Пандев и Шкендија ги дознаа можните противници за второто квалификациско коло во КЛ

Денеска беше извршена ждрепката за второто квалификациско коло од Конференциската лига, па Академија Пандев и Шкендија ги дознаа можните противници. 

Ако Академија Пандев го помине тимот на Лехија од Гдањск, во второто квалификациско коло ќе игра против Рапид Виена. Нашиот тим би гостувал на првиот меч.
 
Шкендија ако ја помине екипата на Арарат, во второто коло ќе игра против Валмеира од Летонија. Според ждрепката и Шкендија е гостин на првиот меч.
 
Во второто квалификациско коло од КЛ може да игра и Шкупи ако загуби од Линколн во квалификациите од ЛШ. Тие за противник би го имале поразениот од дуелот меѓу Тобол и Ференцварош.
 

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе