Лига Европа

Ајнтрахт е само третиот клуб кој ја освоил Лига Европа без пораз

Ајнтрахт Франкфурт синоќа по подоброто изведување на пенали го крена трофејот од Лига Европа.

рманскиот тим стана само третиот клуб кој ја почнал Лига Европа од групната фаза и ја освоил без ниту еден пораз. Претходно тоа го направиле Виљареал и Челси.

Ајнтрахт на патот до финалето ја елиминираше и Барселона.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе