Лига на шампиони

Ајакс направи нешто кое им успеало само уште на Баерн Минхен и Реал Мадрид

По Мадрид и Торино, Ајакс вечерва го освои и Лондон, холандскиот тим игра брилијантно и дојде на само еден чекор до финалето од Лигата на шампионите.

Ајакс ги доби сите гостински натпревари во нокаут фазата од Лигата на шампионите, почна против Реал во Мадрид, па го совлада Јувентус во Торино, а вечерва беше подобар од Тотнем во Лондон.
 
Сите три гостински натпревари во нокаут фазата ги имаат добиено само уште два клуба, Баерн Минхен во 2012/13 и Реал Мадрид во 2017/18.
 
Во тие сезони и Баерн Минхен и Реал Мадрид ја освојувале Лигата на шампионите. Ако традицијата не биде прекршена...

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе