Непријатен момент во аргентинската репрезентација

Агуеро се онесвестил во соблекувалната и бил префрлен во болница

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница.

Аргентина на полувремето водеше со 2-1, еден од стрелците беше и Агуеро. Но во второто полувреме Нигеријците погодија три пати и победија со 4-2. 
 
Агуеро не се појави на теренот во вториот дел, напаѓачот на Сити се онесвестил во соблекувалната и бил префрлен во болница.
 
„Имаше главоболка и мораше да замине“ - изјави селекторот Жорге Сампаоли.
 
Очигледно на Аргентинците не им било до фудбал во второто полувреме по она што се случило во соблекувалната во вториот дел.

Шарената револуција ја создадоа граѓаните, но некои ја искористија за лични интереси со што директно ги навредија сите чесни и искрени учесници на протестите.

повеќе

На многумина во НАТО им е преку глава грчкото безумие со блокадите на нашата земја заради нејзиното уставно име!

повеќе

Ограничувањето на слободата на медиумите и политичкото несогласување во Турција се причина за голема загриженост за многумина, и тоа оправдано.

повеќе