Фотката која веднаш стана вирална

Агонијата на Арсенал во една фотографија, навивач не можеше да ги гледа, па си ја стави маската на очи (ФОТО)

Фудбалерите на Арсенал им приредија ново големо разочарување на своите фанови, овој пат загубија дома од Барнли, Џака доби црвен картон, а Обамејанг си даде автогол.

Навивачите во Барнли гледаа идеален противник за победа и пресврт на формата, но наместо тоа добија нова шлаканица од своите фудбалери.

Џака направи глупост и доби црвен картон, а Обамејанг си постигна нов гол, Арсенал загуби со 1-0 од Барнли.
 
Во судиското продолжение еден од фановите на Арсенал си ја стави маската преку очи неможејќи да ги гледа повеќе своите играчи.
 
Фотографијата веднаш стана вирална на социјалните мрежи бидејќи идеално го опишува она што се случува со Арсенал во моментов.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе