НОВ НАПАД

Агентот на Туре не престанува: Пред неколку години Гвардиола велеше дека Сити е пос*ан тим

Димитри Селук и понатаму продолжува со нападите кон Пеп Гвардиола, вели дека во 2010 стратегот немал високо мислење за „Граѓаните"

Шпанецот вчера испрати ултиматум до Јаја Туре и му порача дека нема да заигра се додека неговиот агент не се извини.

Но наместо извинување, Пеп Гвардиола доби само нови критики.

Овој пат, Димитри Селук открива дека стратегот немал многу високо мислење за Манчестер Сити пред неколку години.

„Кога Јаја Туре во 2010 беше пред напуштање на Барселона и трансфер во Манчестер Сити, Гвардиола му рече дека потпишува за пос*ан клуб" – вели Селук.

„Сега Гвардиоле е тренер на тој пос*ан клуб!"

„Очигледно тој ги преферира парите пред фудбалот".

Освен тоа што муралите се моќно средство за комуникација, тие можат да бидат и предмет на манипулации, па и пропаганда, подигање тензии и продлабочување на недоразбирањата во БиХ.

повеќе

Процесот на донесување на буџетот ме потсетува на една изрека на поранешниот државен секретар на трезорот на САД, Џејкоб Лу (Jacob Lew) кој вели дека „Буџетот не е само колекција на бројки, туку израз на нашите вредности и аспирации“.

повеќе

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе