Нема да се врати во Лисабон

Агентот на Роналдо ги разочара фановите на Спортинг: Во моментов има други планови

Жорж Мендеш се огласи по најавите дека Кристијано Роналдо одново ќе го облече дресот на Спортинг Лисабон, агентот вели дека напаѓачот на Јувентус во овој момент има други планови.

По слабата сезона на Јувентус, има многу шпекулации за заминување на Кристијано Роналдо од Торино. Дури се најавува и негово сензационално враќање во Спортинг, a ваквите гласини ги подгреа и неговата мајка, која изјави дека ќе го убеди својот син одново да го облече „зелено-белиот“ дрес.

Сепак, агентот на Кристијано Роналдо, Жорж Мендеш ги разочара фановите на Спортинг.

„Кристијано е горд на титулата која ја освои Спортинг, јавно го покажа тоа. Но во моментов, плановите за неговата кариера не минуваат низ Португалија“ - вели агентот.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе