Иако трансферот се уште не е реализиран

Агентот на Пандев му честита на Наполи за Елмас, и препорачува и други македонски фудбалери

Иако трансферот на Елиф Елмас во Наполи се уште не е реализиран, агентот на Горан Пандев, Леонардо Корси му честита на италијанскиот клуб и има само пофалби за македонскиот фудбалер.

Елиф Елмас е пред трансфер во Наполи иако остануваат уште неколку детали да се договорат за тој да биде комплетиран.
 
Агентот на Пандев, Леонардо Корси во италијанските медиуми предвреме му честита на Наполи за ангажманот на Елмас. Тој добро го познава и македонскиот фудбал.
 
„Тој е одличен фудбалер кој може уште многу да се подобрува. 99 годиште е и еден од најинтересните таленти во Европа. Знам дека многу клубови го посакуваа, па честитки за Наполи кој ќе потпише со него“, вели агентот Леонардо Корси за „Тутомеркатовеб“.
 
„Во средниот ред тој докажа дека поседува квалитет, иако може уште да напредува и во играта и во физичката градба. Во иднина може да стане еден од најинтересните играчи во Европа. Тој во Фенербахче покажа персоналитет, постигна гол во дербито. Игра без чувство на притисок а тоа е многу важно. И за националниот тим одигра добро иако може уште подобро“.
 
„Не е лесно да го споредам со некој. Би рекол Станковиќ но го нема неговиот шут. Тој е како Хамшик, но не би направил прецизна компарација. Во средниот ред со тројца тој не би бил Алан, не Фабиан Руиз, може би бил алтернатива за Зиелински“.
 
Леонардо Корси ги препорача Бобан Николов и Енис Барди како играчи од Македонија кои би можеле да играат во Серија А. Николов пред извесно време се поврзуваше со Бреша.
 
„Има и други фудбалери од Македонија подготвени за италијанскиот фудбал. Николов и особено Барди кој игра во Шпанија во Леванте. Тој има висок рејтинг и навистина го препорачувам“.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе