Цената е 50 милиони евра

Агентот на Левандовски на Барса и го понудил Нејмар

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Пини Захави (агентот на Роберт Левандовски) е еден од агентите кои и се јавил на Барселона и го понудил Нејмар бил понуден на Барселона, сумата потребна за трансфер е 50 милиони евра.

ПСЖ сака да се ослободи од Нејмар ова лето, пред неколку дена беше објавено дека Бразилецот бил понуден на Јувентус.

Последните информации говорат дека и Барселона добила сличен повик, неколку посредници па дури и Пини Захави (агентот на Роберт Левандовски) ги известил „каталонците“ дека можат да го вратат Бразилецот на Камп Ноу.

Сумата потребна за трансфер е 50 милиони евра, и самиот Нејмар бил загреан за идеата одново да го облече дресот на „каталонците“.

Во моментов Барселона сепак не размислува за ваква зделка и покрај тоа што Жоан Лапорта има одличен однос со Пини Захав и Нејмар, приоритет на претседателот е ангажман на Роберт Левандовски.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе