Агентот на Бејл му врати на Зидан

Агентот на Бејл: Срамен однос на Зидан

Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет имаше што да каже по зборовите на Зинедин Зидан по мечот меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид.

Реал Мадрид со 3-1 загуби од Баерн Минхен во пријателски меч, а Герет Бејл не доби шанса за настап и покрај тоа што Французинот на теренот извади речиси два различни тима.
 
По натпреварот Зидан за Бејл рече дека колку побрзо си замине Велшанецот толку ќе биде подобро. На ова реагираше агентот на фудбалерот.
 
„Зидан е срам, тој не покажа почит за фудбалер кој направил толку многу за Реал Мадрид“, вели агентот Барнет.
 
Запрашан дали Бејл е блиску до заминување од Реал Мадрид, тој изјави: „Работиме на тоа“.
 
„Ако Герет Бејл си оди, тоа ќе биде затоа што тој сака така, а не затоа што Зидан или Реал Мадрид ќе го избркаат“.
 

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе