Македонска колонија во кипарскиот клуб

АЕК Ларнака потврди, Стефан Спировски е трет Македонец во нивниот клуб

По Иван Тричковски и Даниел Мојсов, Стефан Спировски ќе биде третиот Македонец кој ќе биде во тимот на АЕК Ларнака за следната сезона, тој договори двегодишна соработка.

АЕК Ларнака утринава потврди дека Стефан Спировски е нивното ново засилување.

„АЕК Ларнака може да потврди дека постигна договор со Стефан Спировски за наредните две години. Се очекува фудбалерот наскоро да пристигне на Кипар и откако ќе ги помине лекарските прегледи да го потпише договорот“, стои во соопштението на клубот.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе