Трет Македонец во кипарскиот клуб

АЕК Ларнака го презентираше Стефан Спировски

Стефан Спировски е промовиран за нов играч на АЕК Ларнака, тој и официјално им се приклучи на Иван Тричковски и Даниел Мојсов кои исто така го носат жолтиот дрес на кипарскиот клуб. 

Иако од претходно беше познато, денеска АЕК Ларнака го промовираше Спировски кој пристигна во кипарскиот клуб.
 
„АЕК со задоволство информира дека македонскиот репрезентативец Стефан Спиривски потпиша двегодишен договор“, стои во соопштението на клубот.
 
Спировски е среќен со изборот на новиот клуб.
 
„Среќен сум што сум тука, ќе го дадам најдоброто од мене за да ги направам фановите среќни. Останатото ќе го кажам на теренот“, вели Спировски.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе