Се подготвува нешто или лажни аларми?

Адвокатот кој пред две години ја плати клаузулата на Нејмар пристигна во канцелариите на Барса (ФОТО)

Канцелариите на Барселона се посетени од страна на Хуан де Диос Креспо, адвокатот кој пред две години ја плати откупната клаузула на Нејмар, па многумина веруваат дека се подготвува нешто.

Се подготвува нешто или лажни аларми? Адвокатот кој пред две години ја плати откупната клаузула на Нејмар од 222 милиони евра за неговиот трансфер во ПСЖ, попладнево пристигна во канцелариите на Барселона.

Со оглед на тоа дека во моментов е актуелно враќањето на Бразилецот на Камп Ноу, многумина ова го протолкуваа како знак дека зделката е блиску до комплетирање.

Но има и извори кои велат дека Хуан де Диос Креспо дошол во канцелариите на „каталонците“ поради сосема друга работа, која не е поврзана со трансферот на Нејмар. Наводно и извори од Барса демантирале дека пристигнувањето на адвокатот е поврзано со напаѓачот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе