Македонецот тргна одлично во новиот клуб

Адис Јаховиќ дебитираше со гол во дресот на Анталија! (ВИДЕО)

Адис Јаховиќ имаше феноменално деби во дресот на Анталијаспор откако го отвори резултатот на мечот против Денизлиспор. 

Само неколку дена откако стави потпис на договор со Анталијаспор, Адис Јаховиќ почна да ги тресе мрежите за неговиот нов тим.
 
Македонскиот напаѓач беше стартер и по само 27. минути постигна гол со кој донесе водство за Анталија на гостувањето кај Денизли.
 
Јаховиќ го одигра првото полувреме од мечот, а Анталија има водство од 3-0 и ќе освои три многу значајни бода во битката за опстанок.

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе