Бразилецот уште официјално не е претставен како нов играч на Баварците

Адидас избрза, објави кој број ќе го носи Кутињо во Баерн, па го избриша постот (ФОТО)

Филипе Кутињо се уште официјално не е промовиран како ново засилување на Баерн Минхен иако тоа е формалност.

Спонзорот на Баерн Минхен, Адидас се избрза, па на социјалните мрежи објави дека Кутињо ќе го носи дресот со број 10.
 
Откако сфатија дека направиле грешка, постот веднаш беше избришан, но сите дознаа кој број ќе го носи Бразилецот.
 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе