Се стравува од скрешница на стопалото

Адеми се повреди, првите прогнози не се добри

Тренерот на Динамо Загреб, Дамир Крзнар вели дека треба да се почекаат резултатите за да се види за каква повреда станува збор, но првите прогнози не се добри. 

На вчерашниот натпревар против Локомотива, Адеми го напушти теренот во 58. минута поради повреда на стапалото.
 
„Адеми има оток на стопалото, треба да се почекаат снимките, но првите прогнози не се воопшто добри“, изјави тренерот Крзнар.
 
Адеми речиси сигурно ќе го пропушти реваншот против Виљареал, а ако се работи за сршеница ќе биде неизвесен неговиот настап за Европското првенство.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе