Ждрепка Лига Европа

Адеми и Динамо Загреб против Бенфика во осминафиналето од Лига Европа

Денеска беше извршена ждрепката за осминафиналните натпревари од Лига Европа, Аријан Адеми со Динамо Загреб ќе доби Бенфика. 

Познати се осминафиналните двојки во Лига Европа, големите клубови се избегнаа, па речиси и да нема некое големо дерби. Челси ќе игра против Динамо Киев, Интер ќе се сретне со Ајнтрахт Франкфурт, Арсенал ќе игра со Рен, Наполи ќе ги одмери силите со Салцбург.
 
Аријан Адеми со Динамо Загреб ќе играат против тимот на Бенфика, првиот меч ќе се игра во Хрватска, патникот во четвртфиналето ќе се решава во Лисабон.
 
Лига Европа осминфинале:
 
Челси - Динамо Киев
Ајнтрахт - Интер
Динамо Загреб - Бенфика
Наполи - Салцбург
Валенсија - Краснодар
Севиља - Славија Прага
Арсенал - Рен
Зенит - Виљареал

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе