Лига на шампиони

Адеми и Динамо до голем бод кај Шахтар, Мората му донесе победа на Атлетико против Баер (ВИДЕО)

Аријан Адеми со својот Динамо Загреб се враќа со голем бод од гостувањето во Украина кај Шахтар, Алваро Мората му донесе минимален триумф на Атлетико во пресметката со Баер Леверкузен.

„Модрите“ во претходните години беа топовска храна за противниците на Лигата на шампионите, но Динамо Загреб оваа сезона е тврд орев. Вечерва шампионот на Хрватска беше на прагот до победа на гостувањето кај Шахтар, но на крајот си замина од Украина со бод.

Домаќините поведоа со голот на Коноплјанка, но десет минути подоцна Олмо изедначи на 1-1. По еден час игра, гостите поведоа со погодокот на Оршиќ од пенал. Сепак, Шахтар избегна пораз во 75. мнута, Додо стрелаше за 2-2.

На вториот меч кој се одигра од 18:55 часот, Атлетико Мадрид пред своите фанови го совлада Баер Леверкузен со минимални 1-0. Стрелец на погодокот беше Алваро Мората во финишот од натпреварот.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе