Премиерлига

Адамс со маестрален лоб од 40 метри му донесе победа на Саутемптон над Манчестер Сити (ВИДЕО)

Саутемптон благодарение на прекрасен лоб на Адамс од огромна далечина го победи Манчестер Сити со 1-0. 

По убедливата победа над Ливерпул, тимот на Пеп Гвардиола денеска загуби на гостувањето кај Саутемптон.
 
Клучниот момент се случи во 16. минута кога Адамс со својот прв премиерлигашки гол му донесе победа на Саутемптон. Едерсон беше истрчан, Сити ја загуби топката а Адамс од огромна далечина лобуваше.
 
Потоа, особено во второто полувреме се играше постојано пред голот на Саутемптон, но Манчестер Сити не го најде патот до мрежата на домаќините кои одиграа фантастична одбрана.
 

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе