ГФК Осогово

Ацо Стојков потпиша за Осогово, мега засилување за втората лига

Поранешниот македонски репрезентативец, Ацо Стојков стави потпис на договор со Осогово до крајот на сезоната.

Ацо Стојков кој беше во потрага по нов клуб, го засили Осогово. Тој треба да главниот фудбалер на кочанскиот тим за остварување на целта, да се остане во втората фудбалска лига.
 
По трите порази на стартот на сезоната, раководството на Осогово мораше да реагира и донесе играч кој треба да го внесе потребното искуство во тимот кое недостасуваше.
 
Следниот натпревар на Осогово е во недела кога му гостуваат на Кит-Го во Пехчево.
 
 

(Реакција на колумната на Наум Кајчев, „За Гологанови и нашата заедничка историја“, 15 септември 2019, МКД.мк)

повеќе

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе