Резултатите не се според планот

Абрамович влече потег, ќе го враќа Аврам Грант во Челси

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович планира да го врати Аврам Грант во клубот, Израелец нема да биде замена за Франк Лампард и ќе треба да му помогне на тренерот со своето искуство.

„Сините“ го одврзаа ќесето минатото лето, потрошија преку 200 милиони фунти на засилувања, но ефектот на теренот е мал. Челси има само една победа на последните шест меча и падна на позицијата број 9 на табелата, па често се пишува за иднината на Френк Лампард.

Неколку извори од Англија сега пишуваат дека Роман Абрамович сака да го врати Аврам Грант, Израелецот сепак нема да биде замена за Франк Лапарт, ќе добие улога на тим менаџер и ќе треба да му помогне на тренерот со своето искуство.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе