Приоритет е нов напаѓач

Абрамович повторно ќе го одврзе ќесето, Тухел добива 150 милиони фунти за засилувања

Медиумите од Англија пренесуваат дека Роман Абрамович и ова лето ќе го одврзе ќесето, Томас Тухел ќе добие 150 милиони фунти за засилувања а прва желба на Челси е Ерлинг Халанд.

„Сините“ минатото лето потрошија преку 200 милиони фунти на нови играчи а големите инвестиции ќе продолжат и ова лето.

Според пишувањата на Сан, Томас Тухел ќе добие 150 милиони фунти за силувања. Нов напаѓач е приоритет на клубот од „Стемфорд Бриџ“ а прва желба е Ерлинг Халанд.

Норвежанецот е мета на уште неколку клубови, Борусија Дортмунд исто така нема лесно да се откаже од младата ѕвезда, па Челси има и план Б, односно враќање на Ромелу Лукаку, кој има одлична сезона во Интер.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе