Премиерлига

Абрахам и Пулишиќ му пресудија на Кристал Палас, шеста победа по ред за Челси во Премиерлигата (ВИДЕО)

Челси ја запиша шестата победа по ред во Премиерлигата откако со 2-0 го совлада Кристал Палас на Стемфорд Бриџ. 

Челси запиша три нови бода и се искачи на втората позиција во Премиерлигата, но има и меч повеќе од Манчестер Сити и Лестер.
 
Долго време резултатот беше 0-0, Кристал Палас одолеваше се до 52. минута кога по одлична асистенција од Вилијан, Абрахам постигна гол за водство на Челси од 1-0.
 
Дилемите околу победникот беа решени во 79. минута кога Пулишиќ постигна гол за водство и победа од 2-0.

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе