Премиерлига

Абрахам и Пулишиќ му пресудија на Кристал Палас, шеста победа по ред за Челси во Премиерлигата (ВИДЕО)

Челси ја запиша шестата победа по ред во Премиерлигата откако со 2-0 го совлада Кристал Палас на Стемфорд Бриџ. 

Челси запиша три нови бода и се искачи на втората позиција во Премиерлигата, но има и меч повеќе од Манчестер Сити и Лестер.
 
Долго време резултатот беше 0-0, Кристал Палас одолеваше се до 52. минута кога по одлична асистенција од Вилијан, Абрахам постигна гол за водство на Челси од 1-0.
 
Дилемите околу победникот беа решени во 79. минута кога Пулишиќ постигна гол за водство и победа од 2-0.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе