За кого е наменет цитатот од легендарниот Јохан Кројф?

Абидал со енигматичен пост на Инста : Оној кој се двоуми да игра во Барса, не ни треба (ФОТО)

Ерик Абидал објави енигматичен пост на Инстаграм, многумина веруваат дека пораката на спортскиот директор на Барселона е наменета за Матајс де Лихт.

Барселона се обидува да го ангажира талентираниот дефанзивец, се верува дека од поодамна се има договорено со Ајакс но самиот Матајс де Лихт одолговлекува со одлуката откако доби неколку подобри понуди.

Денеска се појавија гласини дека неговиот агент Мино Рајола отпатувал за Париз и во следните денови треба да ги испегла сите детали од трансфер на „Паркот на принцовите“.

По сториите дека „каталонците“ ќе извисат, спортскиот директор на Барселона, Ерик Абидал имаше енигматичен пост на социјалните мрежи и објави цитат од легендарниот Јохан Кројф.

„Оној кој се двоуми да игра во Барса, не ни треба“ – е пораката, за која многумина сметаат дека е наменета токму за Матајс де Лихт.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе