Македонецот се приклучи на подготовките на новиот клуб

Абердин го претстави Миовски со специјално видео, како голема ѕвезда (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Бојан Миовски му се приклучи на Абердин во Шпанија каде се подготвува шкотскиот тим за новата сезона. 

Абердин неодамна го купи Миовски за 624.000 евра, тој стави потпис на четиригодишен договор, а сега им се приклучи на новите соиграчи на подготовките во Шпанија.
 
Шкотскиот клуб со специјално видео го прикажа приклучувањето на Миовски во тимот. Македонецот доби третман на ѕвезда.
 
 
Миовски е на подготовки со Абердин, но нема да се врати заедно со тимот во Шкотска, ќе треба да помине бирократки процес за да добие работна дозвола. Но од Абердин се уверени дека тоа позитивно ќе се заврши, само ќе биде потребно време за да се поминат сите процедури.
 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе