БУНДЕСЛИГА

Рибери секогаш е расположен за шега, и ги одврза врвките на судијката па даде гол од слободен удар (ВИДЕО)

Франк Рибери уште еднаш покажа дека е еден од најголемите шегобијци во фудбалот, Французинот на вчерашниот дуел со Хемницер и ги одврза врвките на главната судијка

„Баварците“ имаа лесна работа на стартот од Купот на Германија, па Франк Рибери најде и време за шега.

Французинот искористи еден прекин за да се пошегува на сметка на главната судијка, Бибијана Штајнхаус и да и ги одврзе врките додека таа разговараше со неговите соиграчи, а тој ја местеше топката.

38 годишната судијка, која оваа сезона ќе дебитира во Бундеслигата, не му се налути на Франк Рибери, кој по шегата погоди од слободниот удар и го донесе Баерн во водство од 0-4. Конечниот резултат гласеше 0-5.

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе

Жените имаат повеќе тешкотии од мажите да најдат значајна и добро платена работа, а процентот на жени во глобалната работна сила постојано заостанува зад процентот на мажите. 

повеќе

Во нашето општество сме опкружени со многу, многу партизани. Партизани во политиката, партизани во образованието и науката, партизани во бизнисот...

повеќе