Лига Европа

65 минути за Елмас во победата на Наполи над Легија (ВИДЕО)

Елиф Елмас беше стартер во победата на Наполи на гостувањето кај Легија од 4-1 со која Наполитанците избија на првото место на табелата.

Македонскиот репрезентативец го почна мечот, беше сосема солден во минутажата која ја доби, остана во игра до 65. минута при резултат 1-1.
 
Легија дојде во водство уште во 10. минута со гол на Емрели. Предноста ја задржаа се до 51. минута кога Наполи преку Зиелински од пенал израмани на 1-1. 
 
Во 75. минута беше досуден уште еден пенал кој го реализираше Мертенс за комплетен пресврт и водство на Наполи од 2-1.
 
До крајот голови дадоа и Лозано и Оунас за конечна победа на Наполи од 4-1.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе