Серија А

11 од 14-те позитивни на ковид-19 во Џенова се фудбалери, шест од нив играле против Наполи

Според италијанските медиуми, 11 од 14те позитивни случаи на ковид-19 во Џенова се фудбалери, денеска ќе бидат направени нови тестирања, а ќе се проверуваат и играчите на Наполи.

Последните вести за позитивни случаи во Џенова можат да и донесат проблеми на македонската фудбалска репрезентација во пресрет не важниот меч против Косово.

Пандев засега е негативен, но денеска повторно ќе бидат тестирани играчите на Џенова па не се исклучува можноста за нови позитивни случаи.

Според „Скај Спорт Италија“, 11 фудбалери на Џенова имаат коронавирус, од нив шест настапиле на мечот против Наполи.

Голема е веројатноста дуелот меѓу Џенова и Торино кој треба да се игра престојниот викенд да биде одложен.

Фудбалерите на Наполи кои играа против Џенова исто така одат во изолација, тие ќе бидат тестирани, а околу 70 минути на тој меч играше и нашиот Елиф Елмас.

Наполи престојниот викенд треба да игра дерби меч против Јувентус.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе