Серија А

11 од 14-те позитивни на ковид-19 во Џенова се фудбалери, шест од нив играле против Наполи

Според италијанските медиуми, 11 од 14те позитивни случаи на ковид-19 во Џенова се фудбалери, денеска ќе бидат направени нови тестирања, а ќе се проверуваат и играчите на Наполи.

Последните вести за позитивни случаи во Џенова можат да и донесат проблеми на македонската фудбалска репрезентација во пресрет не важниот меч против Косово.

Пандев засега е негативен, но денеска повторно ќе бидат тестирани играчите на Џенова па не се исклучува можноста за нови позитивни случаи.

Според „Скај Спорт Италија“, 11 фудбалери на Џенова имаат коронавирус, од нив шест настапиле на мечот против Наполи.

Голема е веројатноста дуелот меѓу Џенова и Торино кој треба да се игра престојниот викенд да биде одложен.

Фудбалерите на Наполи кои играа против Џенова исто така одат во изолација, тие ќе бидат тестирани, а околу 70 минути на тој меч играше и нашиот Елиф Елмас.

Наполи престојниот викенд треба да игра дерби меч против Јувентус.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе