Голем јубилеј за легендарниот фудбалер

1.000 натпревари за Лео Меси во кариерата

Денешниот натпревар против Австралија е мечот број 1.000 за Лионел Меси во клупската и репрезентативната кариера заедно. 

Голем јубилеј за Лионел Меси, 1.000. меч во професионалната кариера. Тука се вклучени натпреварите за Аргентина, Барселона и ПСЖ.
 
Досега има 788 голови и 338 асистенции.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе