Баерн Минхен

1, 2, 3... Алфонсо Дејвис нанижа половина тим на Барселона! Слаломот кој вреди да се види повеќе пати (ВИДЕО)

Алфонсо Дејвис го имаше потегот на мечот откако помина пет фудбалери на Барселона и додаде до Кимих кој постигна гол.

Барселона доживеа невиден срам во Лисабон откако беше поразена со 8-2 од Баерн Минхен. А за тоа колку лоши беа Каталонците е доволно да се види мајсторијата на Алфонсо Дејвис.

 
Бекот на Баерн Минхен помина пет фудбалер на Барселона, почна од Меси, Видал, па следуваше Семедо, ги помина и Пике и Ленгле по што направи асистенција за Кимих кој постигна гол.
 
Тој буквално помина половина од играчите на Барселона, за ова негово дело долго ќе се зборува.
 

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе