Баерн Минхен

1, 2, 3... Алфонсо Дејвис нанижа половина тим на Барселона! Слаломот кој вреди да се види повеќе пати (ВИДЕО)

Алфонсо Дејвис го имаше потегот на мечот откако помина пет фудбалери на Барселона и додаде до Кимих кој постигна гол.

Барселона доживеа невиден срам во Лисабон откако беше поразена со 8-2 од Баерн Минхен. А за тоа колку лоши беа Каталонците е доволно да се види мајсторијата на Алфонсо Дејвис.

 
Бекот на Баерн Минхен помина пет фудбалер на Барселона, почна од Меси, Видал, па следуваше Семедо, ги помина и Пике и Ленгле по што направи асистенција за Кимих кој постигна гол.
 
Тој буквално помина половина од играчите на Барселона, за ова негово дело долго ќе се зборува.
 

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе