Македонската фудбалска репрезентација падна за две позиции на најновата ФИФА ранг лста.

16 Септември 2021 - 12:57

Диего Милито вели дека и покрај тоа што тој е фан на Интер, смета дека Рома е идеален клуб за Жозе Мурињо и открива дека се уште комуницираат во групен чет со Португалецот.

16 Септември 2021 - 10:42

Ливерпул со 3-2 го победи Милан во еден супер интересен натпревар на Енфилд, Реал Мадрид со гол на Родриго во 90. минута ги освои трите бода од гостувањето кај Интер.

15 Септември 2021 - 23:02

Шериф Тираспл со победа го почна својот дебитантски настап во Лигата на шампионите, го совладаа Шахтар со 2-0, минути доби и Бобан Николов, Борусија Дортумд со 2-1 победи кај Бешикташ.

15 Септември 2021 - 20:46

Денеска се одиграа поголем дел од натпреварите од Купот на Македонија, интересно беше во Прилеп каде Вардар ја совлада Победа на пенали, мечот во регуларниот дел беше 1-1.

15 Септември 2021 - 19:13

Серхи Роберто одигра катастрофален меч против Баерн Минхен по кој доби свирежи од Камп Ноу, фудбалерот на Барселона тешко го прифатил тоа.

15 Септември 2021 - 16:05

Академија Пандев е првиот македонски клуб кој успеа самостојно да ги продаде ТВ правата за своите домашни натпревари.

15 Септември 2021 - 14:02

Поранешниот генерален извршен директор на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге вели дека големи се шансите Ерлинг Халанд да заврши во Реал Мадрид и тоа заедно со Килијан Мбапе.

15 Септември 2021 - 13:27

Манчестер јунајтед синоќа одигра многу лош натпревар во Лигата на шампионите, доживеа пораз од Јанг бојс па повторно се активираа прашањата дали Солшер може да го води клубот до трофеи.

15 Септември 2021 - 11:24

Кристијано Роналдо на загревањето пред дуелот помеѓу Јанг Бојс и Манчестер јунајтед успеа да нокаутира редарка откако со топка ја погоди во глава, ЦР7 потоа како извинување и подари дрес.

15 Септември 2021 - 11:12

Баерн Минхен доминираше против Барселона на Камп Ноу и на крајот се радуваше на убедлва победа од 3-0.

14 Септември 2021 - 22:58

Манчестер јунајтед со пораз од Јанг бојс ја почна новата сезона од Лигата на шампионите, Севиља и Салцбург одиграа нерешено 1-1.

14 Септември 2021 - 20:53

Кристијано Роналдо е стрелец на првиот гол во новата сезона од Лигата на шампионите, Португалецот по само 13 минути игра се запиша во листата на стрелците против Јанг Бојс.

14 Септември 2021 - 19:23

Поместениот натпревар од ПМФЛ меѓу Шкендија и Шкупи заврши без голови 0-0.

14 Септември 2021 - 17:04

Поддржувачот на Жоан Лапорта, Жуаме Рурес вели дека Лео Меси не заминал од Барселона поради финансиски причини и верува дека постоле услови Аргентинецот да продолжи на Камп Ноу.

14 Септември 2021 - 15:17

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

Ако денес направиме една историска книжевна паралела, драмското дело на Стефановски ќе го квалификуваме како антологиски бисер, кого и сегашните и идните генерации ќе го чуваат како неодминлив столб на целокупната македонска драмска литература.

За првпат во историјата на албанската демократија, една иста партија ќе биде на чело на земјата три последователни мандати.