Фудбал

Филипе Кутињо се уште официјално не е промовиран како ново засилување на Баерн Минхен иако тоа е формалност.

18 Август 2019 - 16:26

Најмалку тројца се убиени и повеќе луѓе се повредени во нередите кои се случуваа меѓу фановите на фудбалски натпревар во Хондурас.

18 Август 2019 - 12:24

Санчез се враќа во Серија А, тој е пред трансфер во Интер, се договорил со италијанскиот клуб, останува уште да добие зелено светло од Манчестер јунајтед.

18 Август 2019 - 11:58

Пауло Дибала синоќа покажа колку може да биде добар, го постигна единствениот гол против Триестина, спектакуларен погодок.

18 Август 2019 - 08:59

Влатко Стојановски дебитираше за Ним кој на свој терен беше поразен од Ница со 2-1.

17 Август 2019 - 22:25

Александар Трајковски ги одигра првите минути во дресот на Мајорка која со 2-1 го победи Еибар во првото коло од Примера.

17 Август 2019 - 22:14

Манчестер Сити мора да се задоволи само со бод од дуелот со Тотнем, домаќините погодија во судиското надополнување за 3-2 и победа, но голот беше поништен со ВАР.

17 Август 2019 - 21:08

Работнички во второто коло дојде до првата победа во новата сезона од Првата македонска лига откако со 2-0 го совлада Шкупи.

17 Август 2019 - 19:47

Лука Модриќ поцрвене попладнево на гостувањето кај Селта Виго, неговото исклучување во прв момент делуваше престрого, но всушност се работи за примена на ново правило кое е имплементирано од оваа сезона во Шпанија.

17 Август 2019 - 19:41

Реал Мадрид со победа од 3-1 на гостувањето кај Селта ја почна новата сезона во Примера.

17 Август 2019 - 19:09

Борусија Дортмунд стигна до убедлива победа на стартот од новата сезона, на домашен терен го совлада Аугсбург со 5-1.

17 Август 2019 - 18:42

По четири години пауза Македонија повторно има играч во Бундеслигата, Дарко Чурлинов ги одигра првите минути за Келн во германското првенство.

17 Август 2019 - 18:35

Ливерпул со 2-1 победи на гостувањето кај Саутемптон, црвените се потеа во последните минути откако примија гол по голем кикс на Адриан, за нивна среќа неговата мрежа не се затресе два пати.

17 Август 2019 - 18:14

За прв пат по сезоната 2009/10, Арсенал има два од два на стартот, попладнево „топчиите" со 2-1 триумфираа над Барнли со головите на Лаказет и Обамејанг.

17 Август 2019 - 15:56

Луис Суарез заработи повреда како и Меси и сигурно ќе ги пропушти следните два натпревари на Барселона.

17 Август 2019 - 14:00

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач.

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.