Други спортови

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, постигна емоционална победа на Големата награда на Монако, а потоа ја прослави својата победа со назадечко рипање во базен.

26 Мај 2019 - 19:43

Луис Хамилтон мина прв низ целта на ГН на Монако, но дали ќе ја задржи победата, ќе кажат стјуардите откако беше отворена истрага за сударот помеѓу Британецот и Макс Верстапен во финишот од трката.

26 Мај 2019 - 17:13

Во пресрет на вториот грен слем турнир оваа година, Ролан Гарос, организаторот се пошегува на сметка на рекетот број еден во моментов, Новак Ѓоковиќ.

25 Мај 2019 - 18:14

Луис Хамилтон е победник во квалификациите за ГН на Монако, Британецот во последните мигови од сесијата постави најбрзо време од 1:10.166 и ја украде пол-позицијата од тимскиот колега Валтери Ботас.

25 Мај 2019 - 16:24

Роџер Федерер ги воодушеви тениските фанови со потегот кој го имаше на тренинг натпреварот со Диего Шварцман, Швајцарецот направи магија и еден прием каков шо не сме виделе во тенисот.

22 Мај 2019 - 16:49

Легендарниот возач на Формула 1 беше три пати светски шампион, преживеа страшна несреќа...

21 Мај 2019 - 09:51

Сашко Кедев е третиот Македонец што, пред 10 години, на 19 мај 2009 година, го искачи највисокиот врв на светот, Монт Еверест (8.848 метри). Кедев е и единствениот Македонец што ги има искачено највисоките врвови на сите седум континенти.

20 Мај 2019 - 11:47

Рафаел Надал лесно го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето во Рим иако победата беше во три сета, ова беше девети трофеј за него на мастерсот во италијанската престолнина.

19 Мај 2019 - 18:53

Марк Маркез славеше на ГН на Франција, шампионот ја доби битката со вазачите на Дукати и прв мина низ целта пред Андреа Довициозо и Данило Петручи.

19 Мај 2019 - 16:14

Деонтеј Вајлдер останува светски шампион во тешка категорија во ВБЦ верзијата откако во „Барклис центарот“ во Њујорк го нокаутираше Доминик Бризел уште во првата рунда.

19 Мај 2019 - 11:41

Леванте пропушти голема шанса со победа против Атлетико Мадрид да ја заврши сезоната, имаше водство од 2-0, а потоа противникот доби и црен картон, но конечниот резултат беше 2-2.

18 Мај 2019 - 15:15

Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро одиграа меч кој траеше повеќе од три часа, на крајот српскиот тенисер се радуваше на победата.

18 Мај 2019 - 10:02

Рафаел Надал со само еден загубен гејм го доби осминафиналниот дуел против Басилашвили, Ѓоковиќ загуби три гејма против Колшрајбер.

16 Мај 2019 - 22:19

Роџер Федерер го доби и вториот денешен меч, овој пат добро се испоти за да го совлада Борна Чориќ со 2-1 во сетови. 

16 Мај 2019 - 20:24

Ник Кириос е еден од најконтровезните тенисери на денешницата, Австралиецот често знае да ја испровоцира публиката или противниците со своето однесување на теренот.

14 Мај 2019 - 22:06

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе