Други спортови

Ферарито со кое Михаел Шумахер во 2001 по четврти пат стана шампион во Формула 1, денеска беше продадено на аукција за 7,5 милиони долари

17 Ноември 2017 - 18:06

На дуелот помеѓу Детроит Ред Вингс и Калгари Флејмс во НХЛ настана голема мешаница, како во старите времиња, околу 20 хокеари влегоа во клинч

16 Ноември 2017 - 21:49

Роџер Федерер со три од три ја заврши групната фаза и со перфектен учинок се пласира во полуфиналето на завршниот мастерс турнир во Лондон.

16 Ноември 2017 - 17:35

Со фуриозна игра во третиот сет Федерер со 2-1 го победи Александер Зверев и на коло пред крајот на групната фаза обезбеди пласман меѓу четирите најдобри во Лондон.

15 Ноември 2017 - 00:15

Руската тениска ѕвезда Елена Веснина евидентно ужива во својот постсезонски одмор на Малдивите. Таа на Инстаграм објави видео на кое се фрцка танцувајќи на плажа.

14 Ноември 2017 - 14:50

Вардар доби три награди „13 ноември“ кои секоја година традиционално ги доделува Сојузот на Спортови на Скопје.

13 Ноември 2017 - 17:30

Ферари и Себестијан Фетел им се вратија на победите, Германецот триумфираше во Интерлагос, но возач на денот беше Луис Хамилтон, кој иако стартуваше од боксот, на крајот се бореше за место на подиумот

12 Ноември 2017 - 18:57

Еден брејк и еден мини-брејк му беа доволни на Роџер Федерер да го победи Џек Сок на отварањето на завршниот турнир во Лондон.

12 Ноември 2017 - 18:00

Марк Маркез се радува на нова титула во Мото ГП, Шпанецот за малку сам ќе си го загорчеше животот но со неверојатна реакција ја задржа контролата на моторот

12 Ноември 2017 - 15:15

Валтери Ботас со нов рекорд на патеката стигна до пол-позиција во Интерлагос пред Себастијан Фетел, Луис Хамилтон сам се отпиша од борбата откако се заби во бариерите на почетокот од квалификациите

11 Ноември 2017 - 18:38

Марк Маркез од пол позиција ќе ја започне утрешната ГН на Валенсија, Шпанецот беше најбрз во квалификациите и покрај тоа што загуби контрола на моторот и падна

11 Ноември 2017 - 15:17

Денеска се одржа ждрепката за завршниот Мастерс турнир кој веќе традиционално се игра во Лондон, во „О2“ арената. 

08 Ноември 2017 - 11:37

Адријан Њуи вели дека чувствува одговорност за трагичниот настан и сударот по кој почина Аиртон Сена на Имола во 1994, вели дека болидот кој тој го дизајнирал не бил доволно стабилен

06 Ноември 2017 - 20:14

Изминатиот викенд се одржа меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2017“ на кој настапија околу 220 борци од девет држави, македонските натпреварувачи се покажаа во блескаво издание, а најуспешен беше клубот Осенсеи од Штип.

06 Ноември 2017 - 09:54

Рафаел Надал доживеа интересен момент на мастерсот во Париз, обезбедувањето не го пушти Шпанецот да влезе во тренинг комплексот бидејќи не го препозна

05 Ноември 2017 - 19:25

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе

Во САД и во многу европски земји, просечните плати стагнираат, и покрај тоа што многу од економиите закрепнаа од финансиската криза од 2008 година.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе