Ролан Гарос

Зверев заработи незгодна повреда и го предаде мечот, Надал се пласира во финале (ВИДЕО)

Рафаел Надал е прв финалист на Ролан Гарос откако Александар Зверев заработи незгодна повреда на скочниот зглоб на десната нога и го предаде мечот во вториот сет.

Публиката во Париз уживаше во епска борба помеѓу Рафаел Надал и Александар Зверев, три часа се играше извонреден тенис, но шоуто беше расипано кога Германецот доживеа незгодна повреда.

Александар Зверев лошо го извитка скочниот зглоб на десната нога и го предаде мечот во вториот сет при резултат 6-6. Откако доби лекарска помош, со патерици се врати на теренот за да ги соопшти лошите вести и да се поздрави со публиката.

Рафаел Надал, кој го доби првиот сет по тај-брејк, се пласираше во ново финале на Ролан Гарос и ќе се бори за 22-риот гренслем трофеј во кариерата.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе