Малку добри вести за фановите на Германецот

Жан Тод: Шумахер е подобар, заедно гледавме Формула 1 трка

Првиот човек на ФИА и поранешен Ф1 шеф на Михаел Шумахер, Жан Тод открива дека здравствената состојба на Германецот се подобрува и тие заедно гледаат Формула 1 трка.

Седумкратниот светски шампион настрада во скијачка несреќа на Алпите во декември 2013 но и понатаму во јавноста има многу малку информации за неговата здравствена состојба. Семејството на Михаел Шумахер инистира на приваност и до јавноста допираат само мал број на стории.

Првиот човек на ФИА, Жан Тод сега излезе со одредени информации, вели дека Германецот е подобар и откри дека заедно гледале Формула 1 трки.

„Секогаш сум внимателен со изјавите, но вистина е дека е подоар. Гледав Формула 1 трка со Михаел Шумахер во неговиот дом во Швајцарија“ – вели Жан Тод, кој му беше шеф на Германецот во Ферари.

„Михаил не се откажува, продолжува да се бори. Тој е во најдобри раце и добро е чуван. Очигледно е дека нашето пријателство не може да биде како што беше некогаш, комуникацијата не е иста. Но тој продолжува да се бори, исто како што се бори и неговото семејство“.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе