И покрај големата победа над Хозе Алдо

Волкановски ќе почека за борба за титула, Холовеј ќе се бори против Едгар

По големиот успех, победата против Хозе Алдо, се претпоставуваше дека Алекс Волкановски ќе добие борба за титула против Холовеј кој е моментален шампион во категоријата, но тоа нема да се случи.

Австралиецот со македонско потекло, Алекс Волкановски ќе почека за борба за титула во УФЦ.
 
Волкановски го победи легендарниот Хозе Алдо и се очекуваше следен противник да му биде Холовеј во меч за титула, но ќе треба уште да чека.
 
Актуелниот шампион Макс Холовеј ќе се бори против Френки Едгард. Постигнат е вербален договор, а настанот треба да се случи на 27. јули во Едмонтон, Алберта.

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе