Олимписки игри

Во четврток во 19:30 часот Георгиевски ќе биде пречекан на плоштадот во Скопје (ВИДЕО)

Македонската таеквондо федерација организира пречек за Дејан Георгиевски кој го направи најголемиот олимписки успех во историјата на Македонија. 

Георгиевски синоќа го освои среброто во таеквондо со што стана најуспешен македонски спортист на Олимпијада од осамостојувањето на Македонија. Ваквиот успех на нашиот Олимпиец заслужува и добар пречек кој ќе се одржи утре, четврток од 19:30 на плоштадот. Претходно ќе има и пречек на ародромот во Скопје

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе