Видео од сообраќајната несреќа во која загинаа двајцата млади хрватски спортисти

Во хрватските медиуми се појави и снимка од несреќата во која загина ракометарот на ППД Загреб, Јосип Бепо Кадија. 

19-годишниот ракометар управувал со возилото кое со голема брзина излетало од патот. 
 
Со него бил и 16-годишниот фудбалер на Примор, Јосип Бркјачиќ кој исто така загинал во несреќата.
 
Хрватскиот портал „24сата“ објави видео од сообраќајната несреќа.
 

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе