Заборави дека во Ред Бул не вози веќе три години

Фетел ја погреши гаражата па ќе прегазеше свој механичар (ВИДЕО)

Себастијан Фетел имаше голем превид на третиот слободен тренинг во Остин, возачот на Ферари сакаше да се паркира пред гаражата на Ред Бул, а потоа ќе прегазеше свој механичар

Германецот има очаен финиш на сезоната, неколкуте пехови го одалечија од титулата.

Себастијан Фетел најави дека во Остин ќе се рехабилитира, но на денешниот тренинг покажа пад на концентрацијата.

Тој најпрво по грешка се обиде да се паркира пред гарашата на неговиот поранешн тим Ред Бул, а потоа за малку ќе прегазеше еден сопствен механичар од Ферари.

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе

Во кичестиот амбиент на магичното Скопје, каде што се изградени огромни споменици на Александровите фалангисти, а знамето на НАТО се вее пред зградата на Генералштабот, во градот поделен на македонски и на албански дел, лебди Бизмарковата геополитичка визија: оној што ја контролира долината на реката Вардар, станува господар на Балканот.

повеќе