Инцидент во регионалната ватерполо лига

Ватерполисти на Партизан и Морнар се истепаа во базен, летаа боксови (ВИДЕО)

За време на натпревар од регионалната ватерполо лига, се случи инцидент на мечот меѓу Партизан и Морнар, кој од водата се пренесе и по ходниците. 

Мечот заврши 12:12, но тој е во сенка на тепачката меѓу двете екипи. Во еден момент дојде до мала пресметка меѓу ватерполисти од двата табори која прерасна во сериозна тепачка.
 
Кога ситуацијата се смири, судијата исклучи дури шест ватерполисти.
 
Но српските медиуми јавуваат дека тука не завршиле проблемите. Ватерполистите продолжиле да се навредуваат по ходниците кон соблекувалните, за среќа била спречена масовна тепачка.
 

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе