Инцидент во регионалната ватерполо лига

Ватерполисти на Партизан и Морнар се истепаа во базен, летаа боксови (ВИДЕО)

За време на натпревар од регионалната ватерполо лига, се случи инцидент на мечот меѓу Партизан и Морнар, кој од водата се пренесе и по ходниците. 

Мечот заврши 12:12, но тој е во сенка на тепачката меѓу двете екипи. Во еден момент дојде до мала пресметка меѓу ватерполисти од двата табори која прерасна во сериозна тепачка.
 
Кога ситуацијата се смири, судијата исклучи дури шест ватерполисти.
 
Но српските медиуми јавуваат дека тука не завршиле проблемите. Ватерполистите продолжиле да се навредуваат по ходниците кон соблекувалните, за среќа била спречена масовна тепачка.
 

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе