Мечот не траеше долго

Вајлдер брутално го нокаутираше Бризел уште во првата рунда (ВИДЕО)

Деонтеј Вајлдер останува светски шампион во тешка категорија во ВБЦ верзијата откако во „Барклис центарот“ во Њујорк го нокаутираше Доминик Бризел уште во првата рунда.

Мечот меѓу Вајлдер и Бризел не траеше многу, заврши со нокаут уште во првата рунда.
 
Деонтеј Вајлдер по деветти пат го одбрани појасот кој прв пат го освои во 2015 година. Тој се уште нема пораз во кариерата, има 41 победа и едно реми, со Тајсон Фјури.
 

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе