АТП Токио

Уште една импресивна партија на Ѓоковиќ, лесно го победи Гофан и се пласира во финалето во Токио

Новак Ѓоковиќ многу лесно стигна до финалето на АТП турнирот во Токио каде што ќе игра против Милман.

Српскиот тенисер се врати од повредата и покажа импресивна форма на турнирот во Токио, денеска настрада Гофан.
 
Ѓоковиќ победи со 6-3 и 6-4 во сетови, доминантно го одигра мечот со неколку атрактивни поени.
 
Во финалето ќе игра против Милман кој со 6-3 и 7-6 претходно го совлада Опелка.
 
Ѓоковиќ ќе биде огромен фаворит и против Милман, очекувањата се дека без поголема потешкотија ќе дојде до трофејот во Токио, но дали ќе биде така ќе дознаеме по утрешното финале.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе