Формула 1

Уникатно искуство, колку пати ќе трепне Фетел за време на еден круг во Сингапур (ВИДЕО)

Формула 1 на љубителите на мото спортот им понуди уникатно искуство и покажа како изгледа еден круг низ улиците во Сингапур од камера која во фокусот го има лицето на возачите.

Откако Формула 1 премина во рацете на конзорциум од САД, Американците се обидуваат да најдат начини како трките да биде повозбудливи за гледачите.

Покрај напорите да се зголеми бројот на претекнувања и дуелите на патеката, се разгледува и опцијата на љубителите пред малите екрани да им се обезбеди едно поинакво уживање.

На почетокот од сезоната беше презенирана камера која се наоѓа во кацигата и долувува како трката изгледа од перспектива на возачите. Овој викенд на програмата е ГН на Сингапур, и Формула 1 промовираше нова камера која во фокусот го има лицето на возачите.

Со оглед на тоа дека се работи за ноќна трка, убаво се гледа како Себастијан Фетел е максимално фокусиран. Еден круг во Сингапур е околу 100 секунди, а Германецот не трепна ниту еднаш.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе